Історія виникненняТатарбунарського ПТАУ

Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище (ТПТАУ) є державним професійно-технічним навчальним закладом II атестаційного рівня, який входить до системи профтехосвіти і підпорядковується Міністерству освіти і науки України та управлінню освіти і наукової діяльності Одеської обласної державної адміністрації, є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий рахунок, печатку зі своїм найменуванням.
Навчальний заклад був заснований у 1984 році наказом начальника Одеського обласного управління професійно-технічної освіти "Про створення Татарбунарської філії Суворовського СПТУ-52” від 22.09.1984р. № 125.
В 1988 році за наказом № 103 від 06.04.1988 року Одеського управління професійно-технічної освіти училище реорганізовано в СПТУ-50.  
 Училище почало роботу 1 вересня 1984 року з загальним контингентом 60 осіб (з 2-х річним строком навчання), які навчались з професій :
Тракторист-машиніст широкого профілю, водій автомобіля категорії "С”. 
  Відповідно до пропозиції місцевих органів державної виконавчої влади в 1989 році створено професійно-технічне училище № 23
  м. Татарбунари згідно наказу № 505 від 29.12.1989р. обласного відділу управління народної освіти Наказом Міністерства освіти і науки України від 01.11.2005р. № 63 професійно-технічне училище 
№ 23 м. Татарбунари перейменовано у державний професійно-технічний навчальний заклад "Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище”.
Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище - державний професійно-технічний навчальний заклад, що діє на основі Статуту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1993 р. №715, згідно з яким училище входить до системи освіти і забезпечує реалізацію потреб громадян у здобутті професійно-технічної освіти, оволодінні робітничими професіями аграрного профілю, це єдиний професійно-технічний заклад в Татарбунарському районі, який дає змогу молоді здобути робітничу професію.
Училище веде підготовку кваліфікованих робітників на базі 9-ти класів з отриманням повної загальної середньої освіти з професії:
Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (категорії «А», «В», «С»), слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, водій автотранспортних засобів категорія «С»
Оператор комп’ютерного набору І категорії, конторський службовець (бухгалтерія)
Кухар 3, 4 розряду  
  В училищі функціонує гуртожиток та їдальня. Всі учні училища забезпечені безоплатним користуванням навчально-виробничою базою. При училищі працюють гуртки та спортивні секції, систематично проводяться виховні заходи, вечори відпочинку. Учні беруть участь у різних районних та обласних конкурсах.