Заходи
щодо відзначення 65-річниці визволення України
та перемоги у Великій Вітчизняній війні «Подвигу жити в віках!»:
героїко-патріотичне виховання учнів
Татарбунарського професійно-технічного аграрного училища
Героїко-патріотичне виховання дітей та молоді визнано в Україні пріоритетним напрямом державної політики, так як від цього залежить соціальне становлення підростаючого покоління.
В Татарбунарському ПТАУ розроблено план навчально-виховних заходів, присвячених 65-річниці визволення України та Перемоги у Великій Вітчизняній війні «Подвигу жити в віках!». Мета цих заходів – підкреслити героїзм та патріотизм радянського народу, наголосити, що джерелом бойової відваги воїнів була любов до Батьківщини, своєї рідної землі. Хоробрість і відвага, стійкість і мужність, самовідданість і готовність до самопожертвування в ім’я перемоги були нормою для більшості воїнів. Героїчною була праця жінок і дітей в тилу, які замінили батьків та чоловіків, що пішли на фронт.
Під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. вагомий внесок у перемогу світової цивілізації над фашизмом зробила Україна. Цей внесок вимірюється перш за все героїчною боротьбою населення нашої країни проти фашизму на фронтах і в тилу: понад 500 тис. партизан, 103 тис. підпільників і 1 млн. 400 тис. активних учасників народного супротиву проти окупантів. Україна понесла величезні втрати в боротьбі з фашизмом. За роки окупації було вбито й замучено 4 мільйони цивільного населення і понад 1,3 мільйона військовополонених. Під час окупації з України примусово вивезено більше 2 мільйонів громадян на роботу до Німеччини. Концентраційні табори, влаштовані нацистами по всій Європі ( в Україні їх було 230), перетворилися на страхітливі «фабрики смерті». В Україні фашистські окупанти зруйнували і спалили 714 міст і селищ, понад 28 тис. сіл та 2 млн. будівель.
Перемога над нацистською Німеччиною має всесвітньо-історичне значення. За роки війни близько 483 тисяч громадян України нагороджено
орденами і медалями, 2069 чоловік стали героями Радянського Союзу.
В училищі велике значення приділяється громадянському та військово-патріотичному вихованню, як основним напрямкам виховання.
У вересні 2009 року проведено місячник громадянського виховання «Ти – громадянин своєї держави», з учнями І курсу проведені екскурсії до історико-краєзнавчого музею. 26 – 30 жовтня 2009 року проведено тиждень Пам’яті, присвячений річниці звільнення України від німецько-фашистських загарбників «Ніхто не забутий, ніщо не забуто…». 28 жовтня - тематична лінійка «Подвигу жити в віках!» до Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників. Проведені усні журнали: «Трагедія Бабиного Яру», «Наш край в роки Великої Вітчизняної війни». 29 січня – тематична лінійка «Вшанування пам’яті героїв Крут». Проведені заходи, класні години до Дня захисника Вітчизни. 10 квітня – тематична лінійка «День визволення Одещини від фашизму».
На травень місяць заплановано місячник військово-патріотичного виховання «Вахта пам’яті» та тиждень Пам’яті «Салют, Перемого!»:
•
•
•
•
•
•
•
•
•
•Кінолекторій «Шляхами Великої перемоги»
• Літературно-музична композиція «Звеличте відвагу, з якою вони нам служили. Вони цю відвагу тернистим життям заслужили !»
•