Робота з дітьми, що потребують додаткової уваги. Психолог Галка Галина Аркадіївна

На що скаржитесь?
Робота з дітьми, що потребують додаткової уваги.
Психолог Галка Галина Аркадіївна
І.Демонстративні діти.
Існують діти, які потребують уваги більше, ніж інші. Таки вони. Такими їх створила природа: без уваги, яка призначається лише ним, вони просто гинуть (таке у них відчуття). І вони здатні на все, щоб бути в центрі уваги. При у цьому навіть неважливо, якої якості буде ваша увага – схвальною або негативною. Саме страшне, важке – коли тебе не помічають. Мабуть, такою ж людиною був філософ Берклі, який сказав: «Бути – значить бути сприйнятим» .
Таких людей прийнято називати демонстративними. 
Якою буде доля демонстративної дитини, залежить лише від оточуючих дорослих.
Розглянемо варіанти поведінки дорослих:
1). Демонстративну дитину нагороджують увагою лише за добру поведінку. Щоб знов грітися у променях любові і уваги, вона прагне демонструвати, яка вона слухняна, чемна, старанна. 
Учня нагороджують увагою лише за досягнення – і для нього бути у всьому першим стає справою життя. 
 Так виховуються відмінники, артисти, спортсмени та інші успішні люди. Але їм нелегко: вони дуже болісно переживають не лише невдачі, а навіть незначні помилки і прорахунки. Часто такою буває доля першої дитини.
2). Демонстративній дитині не приділяли життєво необхідної уваги, не розвинули її здібності і дитині нема чим привернути до себе захоплений погляд. Їй нічого не лишається, як стати «жахливою дитиною» - неслухняним, зривати уроки, шокувати своєю поведінкою, одягом та ін. Такою часто навіть в хорошій родині бувають долі середніх дітей, якими стомлені батьки не мали сил захоплюватися так, як первістками.
Що ж казати про сиріт, дітей з негармонійних сімей – їхній характер викривляється.
 Як його виправити? 
По-перше, розуміти, що емоційними зауваженнями, скандалами, лайками ми даємо демонстративній дитині те, що вона й хотіла – уваги. Таким чином негативна поведінка закріплюється.
Правильним буде нагороджувати її увагою лише за добру поведінку, а за погану – ігнорувати. Якщо ж необхідно покарати – то дією, без емоцій. Часто такі діти самі вимагають покарання, провокують скандали. Не піддавайтесь. Але при перших ознаках доброї поведінки нагородіть її щирою увагою, миттєво забувши про весь негатив. Не вимагайте пробачень – для демонстративної дитини це ще один спектакль, дія, яка закріплює негативну поведінку. Це схоже на дресування: добре поводишся –ось тобі моя увага, погано – я тебе ігнорую.
Іншого способу вплинути на демонстративну дитину немає.

Тому якщо в школі ваша дитина ідеальна, а вдома провокує скандали, треба замислитися: чи відчуває вона вашу любов? Вона може відчути любов через ласкаві погляди, обійми, час, який приділений спілкуванню лише з нею – найдорожчою для вас людиною. (За книгою А.Л. Венгер «На что жалуетесь?»)
 

Категорія: Сторінка психолога | Додав: kabak (20.02.2011)
Переглядів: 1147 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 мария  
шо делать коли рушиця сім,я

Ім`я *:
Email *:
Код *: