25.05.2018                              


 
                           
           (новини)  
   ПОШУК ПО САЙТУ
 

Меню сайта

Гостьова книга

Категорії розділу

Форум

Вхід

Кількість відвідувачів сайту

Наш фотоальбом


Головна » Файли » Мої файли

ЗАХОДИ щодо проведення тижня історії в Татарбунарському професійно-технічному аграрному училищі
01.06.2015, 18:37

В чиєму кабінеті Німеччина оголосила нашому послу про початок війни з Радянським Союзом?

(У кабінеті Ріббентропа - міністра закордонних справ фашистської Німеччини.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Назвіть радянського політика, який 22 червня 1941 року виступив по радіо зі словами: «Наше діло праве, ворог буде розбитий, перемога буде за нами!»

(Молотов В. М.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Які ім'я та прізвище зашифровані в назві радянського танка «ІС»?

(Іосиф Сталлін.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Як розшифровується абревіатура «КВ» - назва радянського важкого танка часів Великої Вітчизняної війни?

(Клім Ворошилов, воєначальник, державний діяч Радянського Союзу.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Назвіть білоруський місто, під яким 14 липня 1941 року наша армія вперше застосувала «катюші».

(Орша.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Під час Великої Вітчизняної війни установку БМ-13 називали «катюшею», а як називали автомат «ППШ» (спробуйте здогадатися)?

(«Татусем».)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Перед Другою світовою війною велика частина мінометів в європейських арміях мала калібр 81,4 мм. Як обґрунтували радянські конструктори пропозицію про розробку вітчизняних мінометів калібром 82 мм?

(Цей міномет зможе стріляти трофейними мінами, а міномети противника не зможуть його використовувати снаряди.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif «Тигр», на якого полювали російські з гранатою - це ... Хто?

(Німецький Танк.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Назвіть звірине ім'я німецького танка T-V, застосовувався з 1943 року у 2-й світовій війні?

(«Пантера».)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Під час Великої Вітчизняної війни наші фронтовики називали самохідну артилерійську установку СУ-152 (пізніше ІСУ-152) «звіробоєм». За що?

(За те, що вони пробивали броню німецьких танків «Тигрів».)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif На пляшках з горючою сумішшю, які використовуються росіянами під час Великої Вітчизняної війни, часто наклеювались етикетки. Що на них було написано?

(Інструкція по застосуванню.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Команда «Повітря!» часів Другої світової  війни означала саме це. Що?

(Тривога, з'явився ворожий літак.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Якие тилове уральське місто під час Другої світової війни було більше відомим під ім'ям «Танкоград»?

(Челябінськ, Південний Урал. Челябінський тракторний завод випускав знамениті танки Т-34.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Самий знаменитий лист з фронтів Другої світової війни - це... Яке?

(«Жди мене, і я повернуся...», вірш К. Симонова.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Коли на Червоній площі Москви проходив парад, який почався не в 10, а в 9 годин ранку і йшов всього лише близько півгодини?

(7 листопада 1941 року.Його учасники прямо з цього параду йшли в бій, захищаючи Москву.)

 

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif В історії Другої світової війни це «хвойне» місто Радянського Союзу стало першим містом, звідки вигнали німців. Назвіть його.

(Єльня, Смоленська область.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Яка битва Другої світової війни була раніше: Курська або Сталінградська?

(Сталінградська.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Назвіть радянське місто, в честь якого названа площа в Парижі, в пам'ять про велику  перемогу над фашизмом?

(Сталінград.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Як по прізвищу сержанта називається Сталінградський будинок, який радянські солдати обороняли протягом кількох місяців?

(Будинок Павлова.)

 

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Назвіть нашого знаменитого шпигуна, чия інформація для Йосипа Сталіна стала вирішальною для перемоги на Курській дузі.

(Кім Філбі.)

 

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Про героїчну оборону якогось радянського міста в 1942 році написала у своїх поемах Ольга Берггольц?

(Ленінграда. «Лютневий щоденник», «Ленінградська поема», обидві 1942 рік.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Яке місто Росії в роки Другої світової війни витримав 900-денну облогу німецьких військ?

(Ленінград, нині Санкт-Петербург.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Маршалом яких військ був Іван Микитович Кожедуб, тричі Герой радянського Союзу?

(Маршалом авіації. У Велику Вітчизняну війну служив в винищувальної авіації, був командиром ескадрильї, заступником командира полку. Брав участь у 120 повітряних боях, в яких збив 62 ворожих літаки.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif При нічному наступі на якенімецьке місто радянські війська застосували 140 прожекторів, якими засліпили війська противника?

(На Берлін.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Хто під час взяття Берліна командував Першим Білоруським фронтом?

(Маршал Р. К. Жуков.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif День 9 травня ознаменований звільненням Праги. А це найважливіша подія сталася на день раніше, в передмісті Берліна Карлсхорсті. Яке?

(Підписання Акта про беззастережну капітуляцію Німеччини.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Назвіть столиці трьох держав, розташованих на Дунаї і звільнених Радянською Армією від фашистських окупантів?

(Будапешт - Угорщина, Бухарест - Румунія, Відень - Австрія.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif В якій країні і в якому її місті стоїть відомий пам'ятник «Альоша», споруджений на честь  солдатів, загиблих при звільненні країни від фашистів?

(У Болгарії, в Пловдиві.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Яку назву отримав парад, що відбувся на Червоній площі 24 червня 1945 року?

(Парад Перемоги.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Кульмінацією параду Перемоги 24 червня 1945 року став марш 200 прапороносців, які кидали фашистські прапори на спеціальний поміст біля підніжжя Мавзолею. Який елемент форми прапороносців після параду був спалений разом з цим помостом?

(Рукавички.)

 

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif У липні 1945 року на цій конференції Радянський Союз підтвердив свою згоду вступити у війну з Японією. Почався останній етап Другої світової. Що це була за конференція?

(Потсдамська конференція, поблизу Берліна.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif В якому місті Німеччині проходив суд над головними фашистськими злочинцями?

(Нюрнберг.Нюрнберзький процес у Міжнародному військовому трибуналі.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Найвища вершина Тянь-Шаню була названа в 1946 році в честь закінчення Великої Вітчизняної війни. Як?

(Пік Перемоги, 7439 м)

 

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Коли в нашій країні День Перемоги - 9 травня - став вихідним днем?

(З 1965 року.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif До 60-річчя Перемоги на Поклонній горі Москви встановлений пам'ятник, що зображає чотирьох солдатів. Що символізує кожен з них?

(Союзницьку армію. Це постаті радянського, французького, американського та англійського солдатів.)

 

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Орденом Вітчизняної війни нагороджувалися військовослужбовці, партизани і контррозвідники за доблесть у бою, знищення ворожої техніки, успішні атаки. А льотчики отримували орден автоматично: варто було тільки двічі зробити саме це. Що?

(Збити ворожий літак.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Хто став першим кавалером ордена Суворова 1-го ступеня, заснованого в 1942 році?

(Маршал Р. К. Жуков.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Який радянський воєначальник, крім Сталіна і Жукова, був двічі кавалером ордена «Перемога»?

(Маршал Радянського Союзу Василевський А. М.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Яка медаль, крім медалі Ушакова, була заснована в 1944 році для нагородження службовців військово-морського флоту?

(Медаль Нахімова.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Яку нагороду часів Другої світової війни називають вищим «солдатським» орденом?

(Орден Слави.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif В період Другої світової  війни за доблесть і мужність частинам, кораблям, з'єднань і об'єднань Радянських Збройних Сил були присвоєні саме такі звання. Які?

(Звання гвардійських.)

 Коли було визволено м. Одесу від німецько-фашистських загарбників під час Другої світової війни?

(10 квітня 1944 року)

 

Коли було визволено м. Київ від німецько-фашистських загарбників під час Другої світової війни?

(6 листопада 1943 р.)

 

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif В честь якого полководця німецькі загарбники назвали один із своїх загарбницьких планів?

А. Мамая. Ст. Тамерлана.

Б. Барбаросси. Р. Наполеона.

(План «Барбаросса» був розроблений в 1940 році. Передбачав блискавичний розгром основних сил Червоної Армії на захід від річок Дніпро і Зх. Двіна, а потім вихід на лінію Архангельськ - Волга - Астрахань. Війну передбачалося виграти протягом 2-3 місяців. Здійснення плану «Барбаросса» було зірвано героїчною боротьбою народів СРСР.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Проти якої країни в гітлерівській Німеччині був розроблений план «Барбаросса»?

А. Польща. Ст. Франція.

Б. Греція. Р. СРСР.

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif В чиєму кабінеті Німеччина оголосила нашому послу про початок війни з Радянським Союзом?
А. Ріббентропа. Ст. Гітлера.

Б. Геббельса. Р. Бормана.

(Міністра закордонних справ фашистської Німеччини.)
 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Чий голос звучав по Всесоюзному радіо, сповіщаючи про початок Великої Вітчизняної війни?

А. Сталіна В. В. ВЛевітана Ю. Б.

Б. Молотова В. М. Р. Жукова Р. К.

(Диктор Всесоюзного радіо.)

 

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Як називалася прикордонна застава, яка однією з перших прийняла на себе удар фашистських полчищ?

А. Брестська фортеця.

Б. Петропавлівська фортеця.

Ст. Північноморська застава.

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Скільки днів тривала оборона Брестської фортеці?

А. 10 днів. Ст. 15 днів.

Б. 30 днів. Р. 90 днів.

(Брестська фортеця - фортеця-герой.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif За планом Гітлера на місці столиці радянського народу Москви повинно буловиникнути це. Що?
А. Пустеля. Ст. Море.
Б. Столиця нової Німеччини. Р. Величезний концтабір.
 

 http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Гітлер вирішив особисто очолити військові операції на східному фронті. У директиві повідомлялося, що Москва повинна бути оточена так, щоб жоден житель не міг покинути її, планувалося затоплення і перетворення міста в величезне море. Яке кодову назву отримала ця операція?

А. «Тайфун». Ст. «Цунамі».

Б. «Шторм». Р. «Дев'ятий вал».

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Як назвався фашистський жахливий план знищення радянських і слов'янських народів, план заселення європейської частини нашої країни німецькими колоністами і включення її до складу Німеччини?

А. "Вест". Ст. "Ост".

Б. "Норд". Р. "Зюйд".

("Ост" - "Схід". Згідно з цим планом більшість населення Радянського Союзу підлягало фізичного знищення або переселенню за Урал.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif 28 липня 1942 Сталін видав знаменитий Наказ № 227. Про що ж ішлося в цьому наказі?

А. «Ні кроку назад!»

Б. «Відстоїмо Волгу-матінку!»

Ст. «Смерть фашистським окупантам!»

Р. «Тільки вперед, тільки на лінію вогню!»

 

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Якие місто стало першим в історії Другої світової війни містом, звідки вигнали німців?

А. Єлець. Ст. Єльня.

Б. Єйськ. Р. Енисейск.

(Смоленська область РФ.)

 

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Скільки днів тривала вирішальна битва за Сталінград?

А. 30 днів. Ст. 100 днів.

Б. 200 днів. Р300 днів.

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Назвіть прізвище командувача гітлерівськими військами, здався в полон під Сталінградом.

А. Отто. Ст. Паулюс.

Б. Майнштейн. Р. Герінг.

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif «Велика Росія, а відступати нікуди - позаду Москва». Кому належать ці відомі слова?

А. Кутузову М. В. Ст. Матросову А. М.

Б. Клочкову В. Р. Р. Гастелло Н.Ф.

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Який з цих вітчизняних танків став легендою Другої Світової війни?

А. Т-10. Ст. Т-34.

Б. Т-55. Р. Т-62.

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Що було побудовано в 1943 році на премію А. Товстого, яку він отримав за роман «Ходіння по муках»?

А. Літак. Ст. Бронепоїзд.

Б. Дирижабль. Р. Танк.

(Т-34 прізвисько «Грозний».)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Назвіть прізвище конструктора, під чиїм керівництвом був спроектований кращий танк Другої світової війни Т-34.

А. Кошкін. Ст. Ільюшин.

Б. Калашников. Р. Токарєв.

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Що з перерахованого під час Другої світової Війни називали «катюшами»?

А. Ракетні установки. Ст. Бомбардувальники.

Б. Підводні човни. Р. Польові кухні.

 

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Ким під час Другої світової війни був Михайло Калашников, знаменитий конструктор автоматичної стрілецької зброї?

А. Командир танка. Ст. Капітан корабля.

Б. Начальник штабу. Р. Командир ескадрильї.

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Найбільша танкова битва  Другої світової війни відбулося в ході:

А. Сталінградської битви. Ст. Курської битви.

Б. Берлінської операції. Р. Звільнення Праги.

( В районі селища Прохорівка Бєлгородської області, 12 липня 1943 р. З обох сторін брало участь до 1200 танків і самохідних знарядь. До 50-річчя Перемоги відкрито музей-заповідник «Прохоровское поле». Відвідавши його, можна оглянути пам'ятки «Дзвіниця», «Дзвін Єднання», храм Петра і Павла.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Звільненням якого міста завершилася Курська битва?

А. Харкова. Ст. Києва.

Б. Смоленська. Р. Пскова.

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif По льоду якогось озера проходила «Дорога життя», прокладена для постачання блокадного Ленінграда?

А. Ладозьке. Ст. Чудське.

Б. Онезьке. Р. Псковское.

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Який номер має симфонія, написана Дмитром Шостаковичем в блокадному Ленінграді?
А. Симфонія №1. Ст. Симфонія №4.

Б. Симфонія №7. Р. Симфонія №8.

(Про цю симфонії Олексій Толстой сказав: «... Червона Армія створила грізну симфонію світовий перемоги. Шостакович припав вухом до серця Батьківщини і зіграв пісня урочистості...»)
 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif За що вручали найвідомішу медаль  війни?

А. За хоробрість. В. За сміливість.

Б. За мужність. Р. За відвагу.

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Як під час війни називали партизан, які в тилу ворога мстилися фашистським загарбникам за віроломний напад на нашу країну, за терор, грабежі і насильство, творені на окупованій території?

А. Невловимі месники. Ст. Народні месники.

Б. Молода гвардія. Р. Невидимий фронт.

 

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Запаси чого в Грозному і Баку давали підстави Гітлеру вважати, що з узяттям цих міст війну можна буде вважати виграної?

А. Вугілля. Ст. Нафту.

Б. Золото. Р. Сіль.

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Ким був Ріхард Зорге, який отримав посмертно звання Героя Радянського Союзу?

А. Російським розвідником. Ст. Льотчиком-випробувачем.

Б. Командиром партизанського загону. Р. Конструктором танків.

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Хто не був присутній на Ялтинській конференції 1945 року?

А. Сталін. Ст. Рузвельт.

Б. Де Голь. Р. Черчілль.

 

 http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Де в лютому 1945 року відбувалася зустріч Сталіна, Рузвельта і Черчілля, остаточно визначила вигляд післявоєнного світу?

А. Відень. Ст. Ялта.

Б. Тегеран. Р. Гаага.

(Кримська, або Ялтинська конференція.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif На якій річці в 1945 році зустрілися радянські і американські солдати?

А. Ельба. Ст. Неман.

Б. Рейн. Р. Міссісіпі.

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Яку фразу вимовляли фашисти, здаючись у полон?

А. «Геббельс кранти!» Ст. «Гітлер капут!»

Б. «Борман каюк!» Р. «Ми від Штірліца!»

 

 

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Хто з перерахованих був чотири рази Героєм Радянського Союзу?

А. Р. К. Жуков. В. С. М. Будьонний.

Б. І. Н. Кожедуб. Р. А. В. Покришкін.

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Хто від імені радянського Верховного Головнокомандування прийняв капітуляцію фашистської Німеччини?

А. Рокоссовський. Ст. Молотов.

Б. Жуков. Р. Конєв.

(8 травня 1945 року.)

 

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Цього полководця називали "радянським Багратіоном". Москва, Сталінград, Курськ, Білорусія - у всіх найбільших перемоги війни є його вагомий внесок. Сильний, вольовий і водночас спокійний, він створив навколо себе атмосферу порядності, взаємоповаги. Саме йому випала честь командувати Парадом Перемоги у Москві. Хто цей полководець?
А. Рокоссовський К. К. Ст. Конєв В. С.

Б. Малиновський Р. Я. Р. Ворошилов К. Е.

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Назвіть полководця, приймав Парад Перемоги на Червоній площі в Москві 24 червня 1945 року?

А. Жуків Р. К. Ст. Конєв В. С.

Б. Будьонний С. М. Р. Ворошилов К. Е.


 

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Яка країна була звільнена радянськими військами після взяття Берліна в 1945 році?

А. Чехословаччина. Ст. Румунія.

Б. Польща. Р. Болгарія.

 

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Хто був головним обвинувачем від СРСР на Нюрнберзькому судовому процесі над нацистами?

А. Шейнін. Ст. Руденко.

Б. Александров. Р. Вишинський.

(Руденко Роман Андрійович, генеральний прокурор СРСР з 1953 р.)

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Як закінчується крилата фраза, актуальна і в наші дні: «Нагорода...»?

А. Прибула вчасно. Ст. Втекла від боягуза.

Б. Знайшла героя. Р. Облюбувала кітель.

 

http://metodichka.com.ua/Zvezda_krasnaya_mini.gif Пісня «День Перемоги» принесла цього композитору заслужену славу і визнання. Назвіть його.

А. Тухманов. Ст. Соловйов-Сивий.

Б. Блантер. Р. Таривердієв.

 

 

Категорія: Мої файли | Додав: kabak
Переглядів: 334 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
В училищі працює психолог

Оцініть наш сайт
Всего ответов: 60

Де на вашу думку краще навчатися?
Всего ответов: 66

Хто на сайті

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Відлік часу

***** ******************************** *****
Все для вчителя
Татарбунари в мережі інтернет
Все для учня

Острів знаньCopyright MyCorp © 2018

Безкоштовний хостинг uCoz